Aranżacja szafy do sypialni - na wymiar czyli idealnie zaprojektowane meble do sypialni.

Szafa do sypialni

Sypialnia jest wyjątkowym pomieszczeniem dla każdego z nas - jest miejscem odpoczynku i relaksu oraz wpływa kojąco na nasz sen, dlatego powinniśmy zadbać o prawidłowy wystrój tego pomieszczenia. Planując meble do sypialni, warto zaaranżować je tak, by były nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Mimo iż najważniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko, to wybór szafy może przysporzyć nam sporo problemów, szczególnie kiedy w mieszkaniu nie mamy osobnej garderoby.

Jaką szafę do sypialni wybrać?

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym wyborem szafy do sypialni będą te wykonywane na wymiar. Szafy na wymiar pozwalają nam dowolnie zaaranżować każdą przestrzeń, w każdym pomieszczeniu. Są bardzo estetyczne, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Szafy wykonywane na zamówienie będą dostosowane w stu procentach do naszych potrzeb, dzięki czemu znacznie przewyższają pod każdym względem gotowe rozwiązania dostępne w sklepach meblowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę do sypialni?

Planując szafę, należy wziąć pod uwagę te elementy, które wpływają na jej ergonomię i estetykę. Po pierwsze - odpowiednie wymiary, po drugie - kolorystyka i wygodny sposób otwierania, po trzecie - komfortowa organizacja wnętrza.

Projektując szafę, na początek zastanówmy się nad tym, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć. W tym pomieszczeniu bowiem najważniejsze jest łóżko, a miejsce do przechowywania nie powinno być priorytetem. Im mniejsze pomieszczenie sypialni, tym lepszym wyborem jest szafa na wymiar. Pozwoli ona zagospodarować nawet najbardziej niewygodne zakamarki, wnęki, narożniki i ewentualne miejsca pod skosami.

Drzwi do szafy w sypialni

Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest sposób otwierania drzwi szafy. W małych i ciasnych pomieszczeniach lepiej sprawdzi się szafa z drzwiami przesuwnymi niż ta z tradycyjnymi drzwiami uchylnymi, ponieważ nie wymaga ona dodatkowego miejsca potrzebnego do otwarcia się drzwi. Warto też zastanowić się nad opcją drzwi łamanych/składanych.

Następnym, lecz nie ostatnim aspektem jest estetyka, która jest równie ważna co funkcjonalność. Szafa jest meblem, którego długo nie będziemy wymieniać, dlatego warto dobrze zastanowić się nad wyborem kolorystyki oraz rodzaju frontów. Nasza oferta płyt i dekorów frontów jest ogromna, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić państwu dopasowanie do każdego oczekiwanego koloru znajdującego się w Państwa mieszkaniu.

Wnętrze i wyposażenie szafy

Wnętrze i wyposażenie każdej szafy to prawdziwe pole do popisu. Ogranicza nas w zasadzie tylko nasza wyobraźnia i budżet oraz miejsce, jakim dysponujemy. Każdą szafę pod wymiar wyposażyć możemy w półki, drążki, przegrody gospodarcze, pantografy, wieszaki dedykowane różnym częściom garderoby, szuflady i kosze. Dodatkowo każda szafa może mieć specjalne uchwyty na urządzenia domowe jak odkurzacz, żelazko czy deska do prasowania. Wszystko to sprawia, że korzystanie z szafy jest przyjemne i pozwala utrzymać porządek każdego dnia. Odpowiednio zorganizowana szafa w sypialni zapewni komfort użytkowania na długie lata, dlatego warto skorzystać z pomocy naszego projektanta i umówić darmowy pomiar w Państwa domu.

Szafa w sypialni - jaki kolor wybrać?

Oczywiście to kwestia bardzo indywidualna i zależy od naszego gustu oraz wystroju. Wybór właściwego koloru ma bardzo duży znaczenie w aranżacji każdego pomieszczenia. Sypialnia jest miejscem dość intymnym, w którym panuje atmosfera wyciszenia - wystrój powinien zachęcać do relaksu i odpoczynku dlatego najlepiej zdecydować się na stonowane kolory lub w jednolitych odcieniach drewna. Dobry rozwiązaniem jest także zastosowanie lustra na drzwiach lub z boku szafy.

Pamiętajmy, że w sypialni liczy się przytulna atmosfera, dlatego projektując szafę, postaraj się dobrać tak wszystkie jej elementy, aby jak najmniej rzeczy pozostało na wierzchu - w uporządkowanej sypialni, śpi się o wiele lepiej. Jeśli zastanawiasz się ile kosztują meble do sypialni sprawdź cennik szaf. Możesz też poprosić o bezpłatną wycenę szafy.

crossmenu