Szafa na wymiar czy gotowa? Wybór szafy czyli dlaczego warto postawić na rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb.

Szafy na wymiar Wrocław indeco

Meblując mieszkanie czy planując zakup szafy, każdy z nas zastanawia się jaką szafę wybrać? Czy lepszym wyborem będzie zakup gotowej szafy w sklepie meblowym, czy może zamówienie szafy na wymiar? Niewątpliwie szafa jest obowiązkowym elementem wyposażenia w naszym domu, dlatego wybór ten, należy bardzo dokładnie przemyśleć. Pamiętajmy, że miejsce w każdej szafie, i każdym domu kiedyś się kończy!

Przejdźmy do rzeczy i powiedzmy sobie szczerze… zaplanowanie odpowiedniej garderoby albo nawet kilku szaf, tak żeby spełniały one nasze oczekiwania, jest trudne, a jeszcze trudniejsze jest znalezienie gotowej szafy, która zaspokoi nasze oczekiwania i będzie spełniała wszystkie warunki środowiskowe, a tych jest wiele. Wybierając szafę, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzecz:

Czas i miejsce, czyli optymalne wykorzystanie przestrzeni szafy oraz czasu potrzebnego na jej wybór i zamontowanie.

Najważniejszym aspektem w podjęciu decyzji o zakupie szafy poza naszym budżetem jest , dysponujemy i możemy przeznaczyć na szafę. Jeżeli posiadamy duże mieszkanie, będzie nam wiele łatwiej, ponieważ nie musimy się tak bardzo liczyć z utratą ewentualnego niewykorzystanego miejsca. W tym przypadku zakup gotowej szafy wydaje się szybki i prosty, ale czy na pewno? I tutaj musimy sobie odpowiedzieć na pytanie sami: czego chcemy? Co potrzebujemy i czy mamy na to czas? Czy odpowiada nam ewentualna kolorystyka gotowego rozwiązania?

Gotowa szafa jest na pewno rozwiązaniem tańszym i szybkim, ponieważ nie musimy zazwyczaj czekać na jej produkcję. Wystarczy wymierzyć dostępne miejsce, a następnie udać się na mozolne poszukiwania mebli, które w jak największym stopniu spełnią nasze oczekiwania. Ale nawet jeśli uda nam się znaleźć gotową szafę, która w jak największym stopniu spełnia nasze oczekiwania, musimy się liczyć z tym, że po jej montażu i ustawieniu bardzo często zostaje nam niewielka ilość przestrzeni, zarówno z boku szafy, jak i u góry, której nie wykorzystamy. Kolejnym problemem może być limitowana ilość kolorów gotowych mebli, ponieważ producenci gotowych szaf oferują zazwyczaj 3 do 5 kolorów.

Szafy na wymiar dla wymagających - zero kompromisów.

Dla tych z państwa, którzy nie wyobrażają sobie tych wszystkich kompromisów oraz nie chcą tracić czasu i miejsca w swoim mieszkaniu, najlepszym wyborem będą szafy na wymiar. Szafy wykonane na wymiar projektujemy pod indywidualne zamówienie tak, aby dostosować je do wszystkich potrzeb i standardów Państwa mieszkania. Co to właściwie znaczy?

Zacznijmy od początku, jak wygląda proces zamówienia mebli na wymiar?

Wizyta projektanta mebli na wymiar w Państwa domu.

W celu zamówienia szafy na wymiar we Wrocławiu należy umówić się z naszym projektantem na darmowy pomiar, podczas którego omówione zostaną wszystkie potrzeby i warunki techniczne pomieszczenia. Pomiarzysta dokładnie zwymiaruje dostępne miejsce i zaprojektuje funkcjonalne rozwiązania tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń na zewnątrz, jak i w środku szafy.

Wybór kolorów i materiałów, z jakich możemy wykonać szafę, jest praktycznie nieograniczony. Posiadamy wszystkie dostępne na rynku wzorniki płyt meblowych oraz innych materiałów do produkcji mebli. Bez problemu dopasujemy kolorystykę, która idealnie wkomponuje się w aranżację państwa mieszkania.

Akcesoria do szafy nie stanowią żadnego problemu, posiadamy je wszystkie, od standardowych półek przez szuflady, kosze, drążki, organizery, półki na buty, uchwyty czy różnorodne wieszaki. Każdy element państwa garderoby znajdzie swoje miejsce w tak zaprojektowanej szafie.

Produkcja mebli

Od momentu zaprojektowania i zamówienia szafy mija zwykle do 21 dni, zanim szafa zostanie zamontowana. W tym czasie na produkcję trafiają wybrane kolory płyty meblowej oraz wszystkie zamówione elementy, a zespół specjalistów czuwa nad prawidłowym procesem - o nic nie muszą się państwo martwić.

Montaż szafy

W momencie, kiedy szafa jest gotowa do montażu, umawiamy się na dogodny dla Państwa termin w celu zamontowania zamówionej szafy. Montaż zwykle trwa jeden dzień, choć zdarzają się indywidualne przypadki, że może potrwać dłużej w zależności od wielu czynników.

A co z drzwiami do szafy - przesuwne czy uchylne?

Kwestia drzwi nie stanowi żadnego problemu, ponieważ szafę na wymiar możemy wyposażyć zarówno w drzwi przesuwne, jak i drzwi uchylne - wybór zależy od gustu, możliwości i budżetu. Do wyboru mamy wiele możliwości zarówno cenowych, jak i wizualnych. Posiadamy drzwi przesuwne lub fronty uchylne różnych producentów Indeco, Astin, Hettich, Raumplus, Blum oraz wiele innych.

Dlaczego drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie do wąskich przestrzeni, w których nie mamy miejsca na system uchylny przed szafą. Zapewniają ciche i komfortowe otwieranie i zamykanie. Mogą posiadać system domykaczy oraz specyficzny design w zależności od gustu oraz wystroju pomieszczenia. Jedyną wadą drzwi przesuwnych jest fakt, iż zabierają z wnętrza szafy przestrzeń około 9cm na system jezdny. Można je wykonać z dowolnego materiału. Na rynku znajdziemy system drzwi przesuwnych wewnętrzny znajdujący się w środku korpusu szafy oraz system zewnętrzny, które swoje tory umiejscowione ma na suficie szafy, oraz pod podłogą np. Hettich.

Dlaczego drzwi uchylne

Standardowe drzwi uchylne montowane na zawiasach różnych producentów np Blum, Hettich, Rejs, Strong dostępne są w dowolnych wymiarach oraz mogą być wykonane z różnych materiałów. Mogą być to fronty proste lub frezowane czy ramiakowe składane. Mogą zostać wykonane z płyty meblowej, forniru albo lakierowanego MDF w połysku lub macie w dowolnym kolorze z palety RAL. Drzwi uchylne montujemy zazwyczaj w pełnych szafach wolnostojących korpusowych w zależności od rodzaju szafy bądź zabudowy, jeśli pozwalają na to warunki pomieszczenia. Oferują niewiele szybszy dostęp do wnętrza szafy, gdyż nie wymagają przesunięcia tafli drzwi przesuwnych. Kolejnym plusem może się wydawać wygląd wizualny, gdyż zapewniają prostą linię drzwi i szafy bez widocznego zakładu drzwi przesuwnych, który zapewnia możliwość mijania się drzwi.

Z jakimi kosztami musimy się liczyć?

Cena szafy na wymiar jest ważną kwestią, ponieważ to od niej zależy, na jaki wariant szafy się zdecydujemy. Wybierając garderobę na wymiar, musimy się liczyć z większymi kosztami niż w przypadku szafy gotowej. Wiadomo jednak, że w parze z kosztami idzie jakość, którą należy uwzględnić, przeglądając oferty rozwiązań dostępnych na rynku. Zakup szafy jest inwestycją na długie lata, wpływa na komfort użytkowania i codzienną wygodę, dlatego warto odpowiednio zaplanować budżet przeznaczony na ten cel.

Cena szafy na wymiar ustalana jest indywidualnie i zależy od wielu czynników jak materiały, wymiary, rodzaj drzwi, projekt, wyposażenie, kolorystyka. Wycenę szafy otrzymują państwo zazwyczaj na pomiarze lub w ciągu 48 godzin od złożenia zapytania mailowo na naszej stronie w dziale kontakt. Ile będzie kosztowała szafa, zależy od dokładnego projektu szafy, a każda najdrobniejsza zmiana wpływa na finalną cenę.

crossmenu